buna ziua

Afectiunile pielii la copii

Postata de vyorela2089 cu 10 ani in urma.

am o fetita de 3 ani si in jurul ochilor are niste bubite ca niste puncte albe de grasime care se inrosesc cand se freaca la ochi.am fost la dermatolog si ia dat fucidin si vitamina a dar nu au dat nici un rezultat.doamna doctor mia spus k sunt niste chisturi cu infectie inauntru care nu au puterea sa sparga pentru a ii trece.mia spus k ii vor trece doar daca ii taie.va rog mult ajutatima ce crema ias mai pute da pt k nu vreau sa ii taie

Raspunsuri (1)

P13

acum 10 ani

s-ar putea sa fie moluscum contagiosus, a avut si fetita mea, da i le-am taiat si eu la dermatolog dar e dureros si mentionez ca e si fara anestezie. Eu i-am dat issoprinosine, sunt pastile pt. imunitate. Dar mai intai trebuie sa fie diacnosticata de un der. SANATATE.