Bubitele pe corp?

Afectiunile pielii la copii

Postata de Ana cu 2 ani in urma.

Buna ziua, la copilul meu de la 3 luni iau ieșit niste bubițe nu sunt cu lichid, însă sunt maricele și par a fi uscate in jur.....menționez că am dat microscopia la scabie însă rezultatul este negativ....dermatologul a zis că poate fi alergie de la ceva.....bubitele îi iesa pe tot corpul, însa pe fata nu le are.....îmi puteți spune cu ce putem trata sau ce putem face?

Raspunsuri (2)

Admin SfatulMedicului

acum un an

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes:https://sfatulmedicului.ro/Cresterea-si-dezvoltarea-copiilor/eczema-bebelusilor-informatii-si-recomandari_19226

Ana

acum un an

Am fost însă nu ne-a ajutat nici un tratament. Mulțumesc!