bubite purulente

Afectiunile pielii la copii

Postata de anca73127037 cu 13 ani in urma.

buna! fetita mea de 10 luni a facut un tratament cu antibiotic, iar acum sa opatit la fundulet, ba chiar ia iesit niste bubite purulente...nu stiu cu ce sa o mai tratez, iar noaptea se scarpina de numa, muma. va rog sa ma ajutati.a am facuto cu sudocrem, bepanthen si multe altel...

Raspunsuri (6)

Medic Epuran

acum 13 ani

Ar trebui să apelaţi pentru această problemă, la un medic pediatru.

CARMI

acum 13 ani

buna,eu mi-am tratat nepoteii la fundulet de opareala si bubite cu apa si putin bicarbonat de sodiu prima data o stergi cu solutia aceasta si pe urma o ungi cu crema de galbenele iar ptr a se curata corpul de antibiotic mai repede sa bea multe lichide.incearca poate o sa fie cu leac si ptr fetita ta.

anca73127037

acum 13 ani

mltumes mult carmi,

anca73127037

acum 13 ani

am vrut sa spun multumesc :)

mami mary

acum 13 ani

iti sugerez ..din propria experienta ...am 3 fetite si nicio o crema mai buna decat - PASTA PETRINII - nu am gasit ..de la farmacie , vezi ca nu toate farmaciile fac ( o prepara ei ) GARANTAT niciodata nu am avut probleme dupace am dat de crema asta

ana

acum 10 ani

cu ulei incins si racit