bubite pe spate si burtica

Afectiunile pielii la copii

Postata de 22alexa cu 10 ani in urma.

buna zioa! am o fetita de 5 ani si de 2 zile ia iesit pe tot spatele si pe burtica mai putine niste bubite mici nu stiu daca este varicela sau o infectie alimentara.
nu o mananca si nici nu are pe maini sau pe picioare . a rog sa-mi dati un sfat!
va multumesc

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

In varicela, leziunile capata lichid si vor deveni pruriginoase. Este recomandat sa consultati medicul dermatolog pentru evaluare.

taranu ana maria

acum 9 ani

buna seara,am un baietel de 5 ani si ia iesit niste bubite mici rosii apoi devin umplute cu licid,ce poate sa insemne,va rog sa-mi raspundeti,va multumesc!

Diana

acum 8 ani

Este varicela! Pop**ar, "varsat de vant"!