bubite ca niste cosulete

Afectiunile pielii la copii

Postata de marialya cu 10 ani in urma.

buna ziua ,va rog multtt sa ma ajutati cu un sfat fetita mea de aproape 4 ani are pe burtica vreo 10 15 cosulete mici miici de tot unul langa altul a avut si la gatut dar sa mai trecut ,am tinuto la caldura sa vad dca mai apar ....dar nici vorba .oare ce poate fii ? aaa si o mananca ....

Raspunsuri (3)

Dr. Alina-Maria Dobre

acum 10 ani

Trebuie neaparat sa fie consultata de un medic pediatru sau dermatolog. Este foarte important in acest caz examenul clinic. Pana atunci puteti sa-i dati Aerius sirop 2,5ml/zi seara.

marialya

acum 10 ani

multumesc de raspuns chiar astazi voi merge cu ea la medic ,voi merge mai intai la medicul de fam ,sper din suflet sa fie ok ..... m-am gandit ce a mnkat nou ,a baut suc de sfecla .... nu stiu dca asta poate fii cauza .....sau poate e de la viermisori?? zic si eu ,chiar nu stiu ..... dupa amiaza oricum avem programare la medic ...... la copii de 4 ani se da orice ceai ? de ex ...sunatoare ,?..........ms

marialya

acum 10 ani

am fost la medic mi-a zis ca e o alergie ....sa nu*-i mai dau ou .... si so dau cu un ungent biazol...ce parere aveti ,sa-i dau si aerius .....?astept cu interes rasp dvs.......mentionez ca ea e mai agitata si nu doarme f bine adica o trezesc la 7 sa mearga la camin acolio n u doarme iar acsa adoarme la 22 ....in privinta exista vreun ceiut ceva ?...nu stiu ...ma confrunt de cand am nascuto cu problema asta.