Bubite ca intepaturile de tantar pe scalp

Afectiunile pielii la copii

Postata de danielacoca cu 12 ani in urma.

am un bebelus de 5 luni si i-a aparut niste bubite ca niste intepaturi de tantar .Ce poate fi?

Raspunsuri (2)

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Daca conditiile de igiena sunt respectate,pe scalp nu apar deobicei bubite. Obsevati in continuare ,poate in adevar sunt urmele unor intepaturi de tantari. Eventual consultati medicul copilului.

Oana

acum 12 ani

Poate fi si de la hainutze pentru ca trebuie in continuu calcate cu fierul, ca sa distruga microbii ce raman de la detergenti!