bola de piele sau alceva mai complicat?

Afectiunile pielii la copii

Postata de Utilizator11527423239 cu 5 ani in urma.

Copilul meu are 2 ani si 6 luni,si dupa o vizita la tara,unde s-a jucat cu puisorii,sau pe afara,a doua zi am vazut pe picior o pata rosie,putin umflata.Apoi i-au aparut bubite muci rosii,pe picior,ca punxtele erau,si pe fundulet.Apoi aceste bubute s-au transformat in pete maronii intinsr,pe picior,parca erau lovituri.Azi dimineata,s-a trezit cu uchiul umflat si cu o bubita rosie,parea muscat de paianjen sau purice,dar nu avem asa ceva.Dupa mai aparu o bubita rosie pe urechiuse di una pe obraz.Ce poate fi?Deocamdata nu are febra,si nu se scarpina,decat pytin azi dimineata.

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 5 ani

Va recomandam sa consultati un medic cat mai curand posibil.