Arsuri solare

Afectiunile pielii la copii

Postata de Andrei Andra cu 9 ani in urma.

Buna seara. Nu stiu daca este categoria corecta, insa are legatura cu pielea. Ieri am fost la mare si logodnicul meu,desi a stat putin la soare, s-a ales cu niste arsuri de toata frumusetea(ten alb+roscat+ochi albastri). Pe mine nu arsurile ma ingrijoreaza ci faptul ca i s-au umflat ambele picioare(p***a,mai exact, cu tot cu glezna). Il dor destul de tare , mai ales cand sta in picioare. I-am pus comprese cu apa rece si masaj cu ulei de masline +ulei de aloe vera. Care este cauza? Ce as putea sa fac? Va multumesc.

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 9 ani

Este bine sa consultati medicul reumatolog pentru evaluare.

Liliana Moldoveanu

acum 9 ani

De la soare, am stat putin mai mult si ambele picioare, de fapt labile cu tot cu glezne. Care este cauza? Ce as putea sa fac? Va multumesc.