Arsura de soare a pieli capilare ne tratata la timp?

Afectiunile pielii la copii

Postata de Utilizator11528580512 cu 5 ani in urma.

Buna, fetitei mele de 10 ani de vara trecut nui trece arsura din cap. Vara trecuta sia ars pielea capului la soare. Are o parte din cap unde stralul de piele are o corjita si nu se usuca, elimina un lichid si se lipeste parul de pielea uscata si se face ca o rana si o doare.
Neam adresat la medic dar cu uleiul care a fost prescris nu este nici o schimbare.
Ce as putea face?
Multumesc!

Raspunsuri (1)

Psih. Stefania Budacu

acum 5 ani

Buna seara! Cautati cel mai bun dermatolog si mergeti acolo!