alunite

Afectiunile pielii la copii

Postata de Ionutzzzz cu 13 ani in urma.

buna ziua
i-au aparut copilului mei multe alunite negre,de culoarea pielii aproape..cum poate scapa de ele?
in viitor,cand va avea 18 ani sau mai mult(el are 16) poate scapa de ele prin laser?cum se mai poate scapa de ele?

Raspunsuri (2)

Iuli

acum 13 ani

Nu inteleg. Ati spus ca alunitele sunt negre, apoi ca sunt aproape de culoarea pielii. Sa inteleg ca pielea copilului dvs este neagra? In principiu alunitele se pot scoate chirurgical, daca medicul considera ca este cazul.

Dr. Emil Otesteanu

acum 13 ani

Pentru Ionutz ,
Numai un consult dermatologic vă poate preciza diagnosticul ,eventual în corelare interdisciplinară . Cu bilet de la medicul de l familie aveţi cale liberă şi mult mai operativ .
Cu sănătate , Dr Emil Otesteanu