alergii

Afectiunile pielii la copii

Postata de bica2002 cu 11 ani in urma.

alergie la piscaturi de purici? am folosit nizoral.unguient advatan,travogen.Ce ar trebui sa mai fac ,fetita mea are aceasta problema

Raspunsuri (3)

Dr. Mirela Telipan

acum 11 ani

nizoral si travogen sunt creme antimicotice, ptr. ciuperci, nu va ajuta; puteti folosi fucicort crema pe leziuni si aerius sirop cind ii apar, dar cel mai important este sa deparazitati locul si sa o feriti de purici.

bica2002

acum 11 ani

Multumesc,pentru raspuns,ketoful poate inlocui aerius

marta

acum 11 ani

si fetita mea are un teren alergic, nu stiu inca la ce face alergie; am fost la Medsana; noua ne-a prescris medicul si zyrtec. dar cel mai bine este sa mergeti la medic.