alergii

Afectiunile pielii la copii

Postata de davidutzu cu 13 ani in urma.

Buna seara am un baietel de 2 ani si 4 luni si de vreo 3 luni tot ma tine in cate o alergie cel mai grav ii ca nu pot sami dau seama de la ce ii,pot spune ca ii mare mancator de produse lactate(iaur,branza topita,lapte),paste fainoase ,paine mai rar si mezeluri cum ar fi parizer si salam victoria.problema ii ca mi se pare ca le face cam des si nu stiu de la ce si imi aduc aminte ca prima oara dupa o febra iau iesit pe piele aceste pete apoi la vreo 2 sapt intr-o noapte mia vomitat toata ziua si apoi dimineata mia facut o diaree.Am fost la doctor mia spus ca nu are nimica ca ii posibil sa fie un virus luat de la gradinita.Dupa vreo 3 sapt am plecat in Romania ca noi locuim in Italia si la ceva timp dupa o raceala ia venit o alta alergie de aceasta data i sau facut pe o mana cateva punctulete rosii la care el se scarpina de numa dar nu avea nimic altceva,decat ca mi se vaita de dureri de burta.Acu cand am venit inapoi in Italia pe drum a mancat paine,parizer si branza topita pt copii ,suc tedi si vad ca iara iau aparut pe corp punctulete rosii dar in alte parti.Va rog din suflet daca ati putea sa imi dati un sfat ca nu as vrea sa i se intample ceva rau.Va multumesc

Raspunsuri (1)

Ionescu

acum 13 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului