ajutatima sa scap de negi

Afectiunile pielii la copii

Postata de fgfgfg cu 12 ani in urma.

unde as putea gasi un medic foarte bun in tratarea negilor la un copil de 6 ani

Raspunsuri (4)

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

mergeti la un medic dermatolog de la o Clinica sau Sectie de Spital sa consulte copilul si sa va recomande o solutiecare are calitatea de a elimina negii prin dezagregare (topire ).

fgfgfg

acum 12 ani

da va multumesc foarte mult pentru raspuns. problema este ca nustiu unde sa ma duc exact cu el . am fost la grigore alexandrescu si mia spus ceva de cauterizare , la medlife si mia spus ca trec de la sine si e foarte periculos sai cauterizam sa nu se avanseze sa faca cancer

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Clinica de Dermatologie din Bucuresti sigur cunoaste trtamentul conservator, fara cauterizare. Exista cred, in farmacii VIROLIT un medicament care se aplica de 2x pe zi pe acesti negi (veruce ) si ii topeste .
Cei care v-au consultat si au spus sa-i lasati in pace va vor dispare singuri fara tratament , au si ei dreptate deoarece sunt si asemenea cazuri .
Folositi acest medicament sau creionul pentru bataturi, tot de la farmacie.

adri adri

acum 8 ani

Buna ziua, mia iesit in zona intima veruci ca si negi. Ce crema sau solutie sa folosesc?