afectiuni ale pielii

Afectiunile pielii la copii

Postata de Anzmaria cu 13 ani in urma.

Am observat cam acum o luna in zona gatului o pata rosie destul de mica cu un aspect de piele crapata si mancarimi.Am crezut ca o sa imi treaca insa aceasta s-a facut tot mai mare, apoi am observat aparitia altei pete pe ploapa ochiului stang destul de mare. Va rog sa-mi spune-ti daca stiti ce este si sa imi recomndati un tratament. Multumesc !

Raspunsuri (2)

Iuli

acum 13 ani

Ar putea fi o ciuperca. Trebuie sa mergeti la un medic dermatolog pentru diagnostic si tratament, nu va poate spune nimeni ce este si ce sa luati pentru ca nestiind despre ce este vorba, puteti inreutati situatia. Faptul ca a ajuns pe pleoapa urgenteaza si mai mult mersul al doctor. Ar fi o tragedie daca ar ajunge la ochi.

Sanatate!

Anzmaria

acum 13 ani

MS asa o sa fac