Acnee steroizi

Afectiunile pielii la copii Afectiuni inflamatorii la steroizi

Postata de neacsum cu 10 ani in urma.

Buna ziua..am un baiat de 15 ani care face haltere si indrumat de antrenor a consumat sterioizi fara stirea mea si dicrophos pentru dureri injectie si i-au aparut foarte multe cosuri...s-au mai dus din ele acum cu o crema:eritroacnol dar ii apar iar ca niste bubite sub forma pielii de gaina nu merg sparte seamana cu niste cosuri incolore fara cap alb.ce ar putea fii sau cu ce se trateaza?

Raspunsuri (1)

FreeStyle11

acum 10 ani

Pai daca a luat steroizi de aceea i-au aparut.Se stie ca apar cosuri de la steroizi, pe langa altele.Cel mai bine este sa numai ia steroizi, asta ar fi cel mai bine.Steroizii daca nu sunt luati cu cap pot face foarte mult rau.Un prieten era sa moara de la ei, dar a avut noroc.Steroizii se pot consuma daca sunt luati cu indrumare si numai o perioada de timp pt ca dupa aceea pot sa apara complicatii.Dar cel mai bine este sa numai consume si o sa-i dispara si cosurile.