Acnee papulo-pustuloasa forma medie

Afectiunile pielii la copii Sindromul Sapho

Postata de walle cu 11 ani in urma.

Ma numesc Andrei, am 17 ani si am acnee de 4 ani si nu mai scap de ea.
Ce tratament imi recomandati la acneea papulo-pustuloasa forma medie. Am fost la 11 doctori tratamente diferite, nici un rezultat.
Atat timp cat iau antibiotice nu se manifesta in nici un fel, fata fina,frumoasa, insa dupa ce opresc tratamentul cu antibiotice apar ca o explozie pe fata si nu stiu ce sa mai fac.
Ma gandesc poate exista un anume vaccin sau orice altceva pentru ca nu cred ca antibioticele sunt o solutie.

Raspunsuri (1)

Dr.Naturopat

acum 11 ani

Buna ziua,

Daca doriti sa vorbim despre problema dumneavoastra sau o alta problema ,va invit sa ma contactati printr-un e-mail la adresa [email protected] , unde va pot recomanda un tratament naturist, sau analize medicale ce trebuiesc efectuate,sau sa va indrum spre anumiti medici alopati.

Medic naturopat.