vreau o solutie concreta!!!

Afectiunile pancreasului

Postata de gheorghe1964 cu 12 ani in urma.

buna ziua!dupa 2 saptamani in care urina era mai inchisa la culoare am facut icter(m-am ingalbenit) ,am fost operat clasic de colecist.pe iesirea din spital medicul a pus diagnosticul PROCES TUMORAL PANCREATIC CEFALIC .Dupa operatie meducul nu mi-a spus nimic despre o posibila tumora,cand am vazut diagnosticul l-am intrebat ce e de facut.Mi-a zis 2 variante:sa astept 6 luni sa vedem cum evolueaza boala sau sa merg la un RMN.am facut RMN-UL si in urma acestuia s-a constatat diagnosticul meu:-canal Wirsung dilatat pe intreaga sa lungine in special in regiunea istmului si regiunea cefalica pancreatica,iar ultima portiune pre amp**ara a coledocului apare de asemenea dilatata masurand un diametru transvers de 11mm cu ingustarea calibrului la nivelul ampulei.
-Ingrosare simetrica la nivelul ampulei Vater cu moderata dilatatie a calibrului coledocian pre amp**ar.
CE INSEAMNA ASTA?NECESITA INTERVENTIE CHIRURGICALA?EXISTA TRATAMENT PENTRU ACEST DIAGNOSTIC?CARE E DURATA MAXIMA DE SUPRAVIETUIRE A PACIENTULUI DIAGNOSTICAT CU ACEASTA BOALA?VA MULTUMESC ANTICIPAT!ASTEPT RASPUNS CAT MAI RAPID POSIBIL!

Raspunsuri (3)

Ioana007

acum 12 ani

Stimate domn, pentru a primi un raspuns la intrebarile dvs. va recomand sa apelati la serviciile www.mediccenter.ro 0762.28.77.89

gheorghe1964

acum 12 ani

buna ziua.va multumesc de recomandare.dar eu vreau totusi un raspuns din partea unui Doctor.

CarmenG

acum 12 ani

Incercati medicina cuantica.