tumora meuroendocrina bine delimitata

Afectiunile pancreasului

Postata de nickame cu 12 ani in urma.

ce inseamna proces expansiv cefalic pancreatic sugerand o tumora neuroendocrina cel mai probabil insulinom.Asa scrie concluzia de la tomograf formatiune tumorala 34/29 bine delimitata se poate opera?

Raspunsuri (2)

Medic Epuran

acum 12 ani

Insulinomul se poate opera dar este vorba de o operaţie dificilă. Ar fi recomandat să cereţi şi sfatul unui medic chirurg.

nickame

acum 12 ani

va multumesc pentru raspuns sunt intr o situatie disperata pt mama mea care are 78 de ani si are aceasta boala