tumoare pancreatica coada+cap pancreas acoperit de chisturi

Afectiunile pancreasului

Postata de dorina65152593 cu 14 ani in urma.

domnule Ditoiu am inteles ca sinteti specialist in boli interne vas ruga sa-mi spuneti ce tratament pot sa iau pentru ameliorarea durerilor abdominale daca nici tramadolu nu ma ajuta un specialist di spania zice ca e posibil sa fie sindromul hippel lindau deoarece am chisturi renale ,pancreatice spinale si tiroida .va rog ajutatima cu cesa-mi ameliorizez durerile. Va multumesc pentru intelegere

Raspunsuri (5)

acum 14 ani

va rog un raspuns mai complet. ce vreau sa stiu. cauterizare sau laser, laser co2? care e mai buna? care cu efecte secundare mai putine? doare tare? locuiesc in bucuresti si vreau sa stiu si eu la ce clinica sa ma duc si cat ma costa cauterizarea (sau laserul) pentru ca pe toate site urile clinicilor scrie pret variabil in functie de durata. sau 1 milion pe leziune. de unde sa stiu eu cate leziuni am... ca daca ajung acolo cu 5 milioane in buzunar si costa 15 ce fac? va rog frumos ajutati-ma pt ca trebuie sa mi caut tratament acum si nu stiu ce sa aleg.

Sheila

acum 14 ani

De ce nu mergeti intai la control si intrebati cat costa in functie de complicatii

Sheila

acum 14 ani

Daca vreti sa va raspunda d-nul dr Ditoiu completati o fisa medicala.

nicu

acum 13 ani

va rog daca stie cineva sa dea detalii despre diagnosticul ...tumorade cap de pancreias.

Utilizator11644441187

acum 2 ani

Da vreu sa știu tot