rezultatul e bun sau nu 70.50U/I

Afectiunile pancreasului

Postata de bandulaconstanta cu 10 ani in urma.

Am facut analiza pt pacreatita si este 70.50 u/i

Raspunsuri (6)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Este important sa specificati analiza: amilaza sau lipaza. Valorile normale variaza de la un laborator la altul.

bandulaconstanta

acum 10 ani

Analiza se numeste amilazemie. multumesc mult.

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Conform valorilor normale internationale, este in limite normale.

bandulaconstanta

acum 10 ani

Domnu doctor atitea analize am facut ca m-am saturat si tot nu sunt bine .Ma doare in piept si din cind in cind vomit ceva amar.In schimb toate analizele sunt bune .Eu nu mai inteleg!Am facut analize de singe destul de multe,am facut radiografie abdominala ,am facut si la plamini,m-am lasat de fumat si de cafea.Ce sa mai fac???Ce ziceti ? O tomografie ar da un rezultat mai bun? Va multumesc!

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Inainte de a efectua o tomografie, este recomandat sa efectuati o ecografie abdominala si/sau endoscopie digestiva superioara.
Este recomandat sa consultati medicul gastroenterolog pentru evaluare.

bandulaconstanta

acum 10 ani

Multumesc mult!