rezultat ecografie pancreas

Afectiunile pancreasului

Postata de ghitu cu 13 ani in urma.

cat de grava este aceasta stare a pancreasului vazut la ecograf; Procesul uncinat pancreatic este marit de volum,hipoecogen cu structura inomogena,farasemnal vascular,masoara 26 pe 35 mm realizand un aspect pseudo TU fara vizualizarea unei leziuni focale nete

Raspunsuri (1)

Dr. Carmen Ruxandra Posoiu

acum 13 ani

Ar putea fi un proces tumoral. Pentru elucidarea diagnosticului, este necesar un examen CT (computer tomograf).