Probleme pancreas?

Afectiunile pancreasului

Postata de MembruMobileApp150330210427867 cu 7 ani in urma.

Acum 3 zile am fost la medic cu o durere.Ma durea spatele si fundul cand stateam jos.Mi-a spus ca e un muschi care e tare ca piatra pentru ca n-am facut deloc miscare.Mi-a dat tratament si iau:wobenzym, mydocalm si ceva de facut un apa aflamil.De doua zile simt ceva constant in partea stanga,e ceva care doare putin spre deloc,dar care e foarte stanjenitor,imi creeaza o stare foarte neplacuta,cam in aceeasi zona cu atunci cand ai dureri de apendicita, doar ca pe stanga, e pancreasul? M-am gandit ca de la aceste pastile este.Am evitat se mananc sarat,acrituri, sa beau sucuri acidulate, acool. Aveti vreo idee? Nu ma pot duce la acel medic pentru ca e din alt oras unde am fost eu pentru ca la mine-n oras nu-i spital si tocmai dupa 3-4 as putea sa ma duc la acel medic.

Raspunsuri (1)

marian.stoica

acum 7 ani

Buna seara , am si eu aceleasi probleme asemanatoare cu ale tale ! Spune-mi te rog , tu esti din Bucuresti ? eu sunt din Urziceni.
La ce medic ai fost ?