Pancreatita

Afectiunile pancreasului

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

as dori sa stiu si eu c tratament este mai bun pentru ficatul marit ...eu am luat lagosa drajeuri...dar nu ma simt prea bine...as dori sa mi spuneti si mie un tratament...va voi trimite si ultimele mele analize in cel mai skurt timp...va multumesc

Raspunsuri (10)

veronica71

acum 15 ani

Pancreatita si ficatul marit sunt boli diferite, de multe ori se asociaza. Pana sa ajungem la tratament ar fi bine sa stim macar ce te supara, care sunt obiceiurile tale legate de consumul de alcool, grasimi, medicamente. Lagosa e un hepatoprotector, iar pentru pancreatita se recomanda Mezym forte, Triferment, etc.

comentarii utilizatori

acum 15 ani

In anul 1999 am fost operat de doua ori de pancreatita necrotico-hemoragica.In prezent ma simt bine, dar am reinceput sa fumez si sa consum bauturi alcoolice de cativa ani.Cat de mare este riscul de a face din nou aceasta boala?

Nicolae34110025

acum 15 ani

Buna ziua,tata unui prieten consuma de anul trecut pt o problema serioasa a pancreasului un produs naturist care il face sa se simta foarte bine.produsul ajuta la refacerea celulelor bolnave si a hormonului din pancreas si are o mare actiune asupra sistemului imunitar,intarindu-l si ajutand organismul sa lupte impotriva bolii.

soleron

acum 9 ani

As dori numele produsului nat.pt.pancreas.Sanatate.

antoneta595563

acum 15 ani

as dori sa stiu si eu despre ce produs naturist este vorba poate imi dai ceva detalii pe adresa de maill [email protected]

paul55120763

acum 15 ani

va rog mult,trimiteti-mi si mie numele produsului naturist ,de care amintiti in comentariul dvs!va multumesc!

Nicolae34110025

acum 15 ani

va astept pe mess(dora_dora490)sau imi trimite-ti un email pe adresa mea si va caut eu([email protected])
numai bine

DANIELA215129765

acum 15 ani

Buna,daca se mai poate as dori sa aflu si eu despre acest produs naturist.Poate imi vezi mesajul si reusesti sa-mi trimiti cateva detalii pe adresa [email protected]

soleron

acum 9 ani

Daca ai primit numele prod.nat.pt.pancreas de la nicolae, te rog trimite-mi-l si mie.

dchiraples

acum 14 ani

AS DORI SI EU ACEST PRODUS NATURIST DACA SE POATE ADRESA DE EMAIL ESTE [email protected]