Pancreatita cronica (Inflamatia cronica a pancreasului)

Afectiunile pancreasului Pancreatita cronica Intestin subtire sau fistule pancreatice

Postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma.

este posibil ca dupa operatie bolnavul sa delireze?sa aiba halucinatii sau tulburari de comportament?

Raspunsuri (4)

cris12

acum 16 ani

tatal meu a fost operat de pancreatita acum 6 saptamini,inca mai are un tub de drenaj,in abdomen.nu stiu daca este normal ori nu,dar a slabit foarte mult,circa 20 kg.dupa operatie.i-au fost extirpate fierea si splina.este palid,anemic,si aproape tot timpul prezinta stari depresive.ce i-mi puteti spune cu privire la aceasta si cum s-ar putea recupera mai repede,respectiv daca ar exista medicamente in acest sens.va multumesc.

melinda9135676

acum 15 ani

da este foarte posibil

bruneta

acum 14 ani

tatal meu a fost descoperit cu -cancer la pancreas. as vrea sa stiu daca se poate trata. a slabit peste 20kg.a fost operat de stenoza pilorica si piatra la fiere.mai stie cineva un caz asemanator.va rog astept raspuns

diaconescu

acum 9 ani

buna seara am fost operata de colist si pancreatita necrozata in luna iulie la bucuresti dupa o luna am facut fistula pancreatica ,din iulie la doua sapamani imi deschide operatia fiindca colecteza niste lichid galben as dori sa stiu c-am cat dureaza rescuperarea mentionez am 27 ani ,astept raspuns