Pancreas?

Afectiunile pancreasului

Postata de Elena cu un an in urma.

Buna ziua
Mam nascut cu malformatia anatomica ereditara a pancreasul din cauza asta uneori pancreasul nu functioneaza normal
Unele din simptome dureri s.a
Dar mai noi am inceput sa simt o foame acuta maninca si imi simt stomacul la fel gol mii atit de foame incit am dureri, dar tot odata parca simt cum are loc digestia foarte rapid.
As vrea sa stiu e tot din cauza pancreasului e ca si cum viceversa la atunci cind nu se elimina sau poate fi o alta problema.
Inainte simteam asta doar citeodata atunci cind nu ma odihneam orele necesare sau cind avem mase mai copiase +alcool a doua zi puteam sa manic si un cal intreg ca tot foame imi era
Dar acum ma tine de vreo citeva zile,dar parca maninc normal
As dori sa intreb in cazut ca e tot din cauza pancreasului pot administra ,,pancreatit" sau as face mai rau
Multumesc frumos

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum un an

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes:
https://sfatulmedicului.ro/Bolile-pancreasului/se-poate-trai-fara-pancreasi_17352