pancreas usor neomogen

Afectiunile pancreasului

Postata de Nicoleta Dinu cu 12 ani in urma.

ce inseamna pancreas usor neomogen( pare nemodificat (N:

Raspunsuri (4)

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua,

ne-ati putea scrie tot rezultatul ecografic? si daca aveti si un set de analize de sange l-ati putea scrie si pe acela? in rest, aveti vreun simptom anume? ecografia a fost una de control sau datorita unei simptomatologii?
sunteti diagnosticata cu vreo boala anume ? urmati vreun tratament?

va urez o zi buna

Nicoleta Dinu

acum 12 ani

Ecografie abdominala generala:
Staza gastrica cu mucoasa ingrosata difuz a jeune ,pe un stomac alungit mult ,ptozat pana in pelvis, in cadrul unei viscero-ptoze !

Pneumatoza si interpozitie gazoasa colica difuza

FICAT: -dimensional in limite,diamatrul AP lob stg 61 mm si AP lob dr.1515mm(N ; LS=50- 70mmAP si LD=

Nicoleta Dinu

acum 12 ani

Ecografie abdominala generala:
Staza gastrica cu mucoasa ingrosata difuz a jeune ,pe un stomac alungit mult ,ptozat pana in pelvis, in cadrul unei viscero-ptoze !
Pneumatoza si interpozitie gazoasa colica difuza
FICAT: -dimensional in limite,diamatrul AP lob stg 61 mm si AP lob dr.1515mm(N ; LS=50- 70mmAP si LD=

Nicoleta Dinu

acum 12 ani

Va rog mult sa-mi dati o adresa de mail ca sa va trimit tot ecograful,pt ca aici nu pot sa-l postez pe tot.Va multumesc!