oare care este diagnosticul?

Afectiunile pancreasului

Postata de lacrarot cu 12 ani in urma.

Am avut acum 3 spatamani dureri spasmastice de stomac. Ca niste colici exact la mijlocul stomacului. Ce-i drept dupa o nunta. La ecograf - nimic. La analize GGT - 70.
Am luat No Spa si mi-am revenit.
3 saptamani ok. Apoi iar 24 ore dureri groaznice. A u cedat doar la No Spa injectabil. Analizele ok, dar GGT 120. Ecograf ok, nu se vede nimic.
Ce trebuie sa fac?

Raspunsuri (1)

TataNicu

acum 12 ani

ia niste Lanzul (Lansoprazolum) 3mg timp de o luna, daca te ia din nou durerea mai fa tratamentul o luna, apoi, daca nu trece du-te la gastro