fiere scoasa

Afectiunile pancreasului

Postata de femeia cu 13 ani in urma.

Buna ziua, sunt operata defiere de o saptamana laparoscopic, si doctorita mea de circa mi-a prescris carbune medicinal , pt gaze la stomac si triferment ,vad aici pe net ca nimeni nu vorbeste despre carbunele medicinal mentionez faptul ca am si constipatie. va multumesc . astept raspuns.

Raspunsuri (5)

danyelin

acum 13 ani

Buna.Ia in considerare sfatul medicului si vei simti bune rezultate.Probabil ca ai si probleme cu colonul si tocmai de aceea ti-a prescris carbunele medicinal.Daca ai fost operata de colecist incerca totusi sa tii regim,evita pe cat posibil prajelile,carnea de porc,mezelurile si bauturile carbogazoase.Toate bune!

Iuli

acum 13 ani

Este foarte bun. Absoarbe gazele si diminueaza constipatia. Foloseste-l cu incredere!

Mary:

acum 10 ani

Am fierea (colecistul) scoasa de la 36 ani, traiesc de 26 ani fara ea. Am avut-o plina de pietre,pina la refuz. Acum am 62 ani. Tot timpul a trebuit sa am grija ce maninc. Am inlaturat prajelile, condimentele, mezelurile, grasimile, carnea de porc, brinza fermentata, smintina, maioneze, oua tari. Foarte rar mai fac exceptii, dar stiind ce ma asteapta, iau colebil, triferment sau beau ceai chinezesc pentru digestie. Nu iau medicamentele amintite decit cind fac exceptii, in rest totul e OK, dar regimul alimentar conteaza pentru mine. Maninc mai mult legume - fructe, lactate( fara brinzeturi si smintina), peste, beau apa plata sau citronada de casa cu lamiie si miere. Va doresc sanatate deplina!

Gafița

acum 11 luni

Bună ziua! Ce medicament îmi recomandați pentru fiere mărită și balonare? Am luat * bileclar* un alt medicament pe care să-l iau care ar fi?
Multumesc !

Andreea

acum 9 luni

Cam cat a costat cu aproximatie aceasta intervenție,mi s-a spus ca este necesara dar nu mi s-a spus nimic despre costurile interventiei