Dureri in partea stanga,varsaturi si greata

Afectiunile pancreasului Sindromul varsaturilor ciclice Greata varsaturi Varsaturi
+1
Vezi toate grupurile

Postata de fiore cu 12 ani in urma.

Buna ziua,
Am si eu urmatoarea problema... De ceva timp ma confrunt cu urmatoarele simptome: sunt obosita, greata, varsaturi si mai ales dureri in partea stanga pe care uneori le simt ca niste arsuri in respectiva zona, imediat sub coaste. Ma simt extrem de obosita cand ma trezesc dimineata sa plec la serviciu.Nu imi plac mirosurile de parajeala si tot ceea ce inseamna parfum, miros tare...Pe fond de stress am aceleasi simptome. Daca mananc ...imi e greata si uneori si vomez. Pana ajung la un control poate ma puteti ajuta sau spune cu titlu informativ la ce sa ma astept ca ar putea fi . Multumesc anticipat

Raspunsuri (18)

Sari

acum 12 ani

Se poate sa se fi acumulat mult stres, in ultima perioada, si ca urmare, unele organe sa nu mai functioneze corect, chiar tu ai spus. Cauta sa iti rezolvi problema stresului, si atunci organele vor functiona corect.

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

ar fi bine sa efectuati un consult la medicul de familie, pentru o examinare clinica si eventuale investigatii ( analize de sange, ecografie abdominala). varsaturile creeaza o stare de deshidratare, incercati sa o combateti prin tratament aniemetic (impotriva varsaturilor), consum de lichide fara continut solid (doar supe, sucuri de lamaie sau alte citrice); evitati lactatele in timpul perioadelor cu varsaturi, reluati alimentatia solida treptat, incepand cu produse usoare, apoi trecand la lactate de genul iaurturilor;

marina

acum 12 ani

am o durere in partea stanga sub coasta si in aceasi zona dar in spate

Maria

acum 10 ani

as vrea si eu raspunsul la intrebarea mea...de obicei am dureri si arsuri foarte dezvoltate in partea stanga sub coasta dar imediat ce mananc ceva imi trece cateodata vomit din cauza asta???

I G

acum 10 ani

BUNA ZIUA!CE ATI AFLAT?FETITA MEA DE 13 ANI ARE AC.SIMPTOME.

Lili

acum 10 ani

Buna seara, am dureri in partea stanga sub coasta ,senzatie de voma si arsuri la stomac, la ce medic ma sfatuiti sa merg ?

Sari

acum 10 ani

La medicul de familie.

Mihaela P

acum 10 ani

Buna dimineata, sotul meu are dureri in partea stanga, sub coaste, se simte obosit si are o stare generala p***a. Va rog sa-mi spuneti cum se poate ameliora aceasta durere pana ajunge in tara si poate merge la medic. Multumesc.

Sari

acum 10 ani

Caută să pui ceva ulei presat la rece, să nu fie expus la frig locul respectiv, fără șocuri puternice la nivelul întregului corp, și caută alimente verzi, crude și nucă de cocos prospătă, inclusiv acel lapte.
Totodată să încerce să rememoereze momentul de cănd s-a declanșat suferința, poate a fost și ceva de natură psihică, să-și rezolve cu un psiholog acea problemă.
Multă sănătate.

Ioan

acum 10 ani

Ai aflat ce s-a intamplat? Ca simtomele astea le am si eu , balonari sub coaste stanga , se aud zgomote ciudate din partea aia , plus mai nou am ameteli

Lili25

acum 9 ani

Anxietate!!!

Ioan

acum 9 ani

Lili 25 de unde le scoateti tata cu anxietatea voastra? Esti doctor? Asa spun toti colon iritabil sau anxietate , lasa oamenii sa se duca la controale .

Viorel

acum 9 ani

Inclin sa cred ca este vorba despre anxietate.

Ioan

acum 9 ani

Anxietatea vine si pleaca , cand o durere este cronica si permanenta , nu e nici o anxietate stai linistit.

Ioan

acum 9 ani

Anxietatea vine si pleaca , cand o durere este cronica si permanenta , nu e nici o anxietate stai linistit.

Tzica10

acum 9 ani

Ai aflat ce ai? Eu zic sa iti iei o chitara sa te apuci de cantat:))))

Cristi

acum 9 ani

Salutare Catalynoo,mai ai ceva noutati ,diagnostice ........? deoarece si eu ma aflu cumva in situatia ta. Daca ai ceva noutati te rog sa postezi aici.

Cristi

acum 9 ani

Ceva noutati,ti-a pus cineva vreun diagnostic? esti depresiv cumva?