Cum să scap de paraziți?

Afectiunile pancreasului Boli vezica biliara Parazitoze

Postata de Utilizator11546272949 cu 5 ani in urma.

Salut, am 21 de ani şi sunt student.Cu 2 luni în urma m-am decis să fac un uzi la organele interne din cauza ca aveam uneori balonări, arsuri la stomac şi oboseam repede.Am aflat că am schimbări difuze moderate în parenchimul pancreasului, vizica biliară deformată, semne de colecistită cronică alitiazică şi mobilitatea excesivă a rinichiului drept. La recomandarea gastroenterologului am trecut şi o esofagogastroduodenofibroscopie diagnostică din care s-a constatat că am gastopatie eroziv- eritematoasa de reflux, reflux enterogastric, duodenită eritematoasă. Am urmat un tratament de o lună de zile şi dietă dar fără mari schimări...După care mi-a recomandat o ruda să fac analize la paraziți. Mi-au 3 tipuri :Ascaris lumbrip***ades, Toxocara canis şi toxoplasma gondii. Am urmat tratamentul prescris de medic: albendazoli- 2p/zi timp de 7 zile, cetirizini- 1p/zi şi silimarini- 2p/zi. Nu cred că a ajutat. Cum să scap de ei fără să-mi afectez starea de sănătate?

Raspunsuri (1)

Utilizator21637688128

acum 2 ani

Am luat Vermixin acum un an, așa cum mi-a prescris specialistul. Am avut ascariasis cu o grămadă de simptome incomode, mâncărime și stomac deranjat. Capsulele funcționează foarte ușor și îndepărtează rapid paraziții.