Consult pancreas

Afectiunile pancreasului

Postata de Daniela753951 cu 11 ani in urma.

Buna !as vrea sa stiu ce consut trebuie sa fac pentru a stii daca pancreasul meu este sanatos.Tatal meu a decedat din aceasta cauza, doctorul a spus ca s a imbolnavit dintr o cauza ereditara si as vrea sa stiu din timp daca am probleme de acest gen

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este bine sa efectuati periodic analizle uzuale ( hemoleucograma, TGP, TGO, GGT, bilirubina , amilaza, lipaza, ecografie abdominala) .

Daniela753951

acum 11 ani

Multumesc frumos!