coledoc inflamat?

Afectiunile pancreasului

Postata de PORCUSOR cu 11 ani in urma.

am scaune moi si un lichid galben portocaliu in scaun.Coledocul inflamat 11 mm, ce as putea face si ce tratament sa iau inafara de bilichol.Mentionez ca sunt operata de fiere de mai multi ani, iar ficatul este in ordine

Raspunsuri (3)

Doctorulstietot

acum 11 ani

In primul rind trebuie sa aveti un regim alimentar de crutare . Problemele , dupa cum vedeti nu s-au rezolvat in totalitate daca v-ti operat . Va propun un tratament cu gemoterapie de Plantextract: Extract de buxus ( cismir) mladite 50 picaturi in 50ml apa dimineata cu 30 de minute inainte de masa , Extract de Arin negru muguri 50 picaturi in 50ml apa cu 30 de minute inainte de masa de prinz . Urmati acest tratament cel putin 40 zile , apoi in functie de simptomatologie iil vom schimba , pina la starea totala de bine.

PORCUSOR

acum 11 ani

va multumesc!!

Doina

acum 9 ani

Am urmat atunci tratamentul dvs si m-am simtit bine.Acum coledocul imflamat este de 14 mm si aproape zilnic am crize diareice cu crampe abdominale si scaunul este abundent de culoare galben-portocaliu,mi s-a spus ca se elimina lichidul biliar si s-ar putea sa am colonul iritabil.Asi vrea sa stiu ce tratament asi putea sa mai urmez,dat fiind faptul ca am mai luat la nevoie alternativ bilichol,redigest si fiobilin si asi vrea sa mai adaug ca ficatul si pancreasul sunt in limite normale.Ma ingrijoreaza lichidul abundent de culoare galbena eliminat prin scaun.Regim nu am prea tinut in ultima vreme.Va multumesc