chist pancreas

Afectiunile pancreasului Sindromul Zollinger

Postata de kriss9090 cu 13 ani in urma.

Am fost diagnosticat cu chist pancreas in urma cu doua luni.La ultima ecografie medicul a constatat o micsorare a chistului (nu foarte mare).Urmez regim alimentar dar totusi am dureri foarte mari si ma balonez indiferent ce maninc.Am inteles ca trebuie sa evit pe cat se poate o operatie.Chistul este la coada pancreasului si are 56/51/76 mm.Mai am sanse sa se retracteze???.

Raspunsuri (15)

Gabi

acum 13 ani

Pentru problema dvs de sanatate, in primul rand ar trebui sa faceti o analiza a intregului organism cu un aparat total inofensiv, care citeste la nivel de celula, fara radiatii si fara recoltare sange, pentru a vedea cauza problemelor dvs de sanatate. Aceasta analiza dureaza 30 de minute si costa doar 70 Ron. Apoi, in functie de rezultat vi se va recomanda tratament 100% naturist si personalizat pentru dvs. Pentru mai multe detalii si programari puteti suna la tel 0720325245.

gigi

acum 13 ani

ddfggggggggggggggggg

kriss9090

acum 13 ani

mama ta se simte bine?

[email protected]

acum 12 ani

poti sa-mi spui ce ai mai rezolvat cu problema ta si unde?

aurelia stoean

acum 11 ani

am fost diagnosticata cu un chist an coada pancreasului.aceeasi problema ca a dumneav.ati continuat cu tratament naturist cumva?ce se poate face an acest caz?

beatrice

acum 10 ani

Am o fetita de 13 ani diagnosticata ecografic cu un chis hiatic pe pancreas. S-a tratat cineva naturist de aceasta problema?

kriss9090

acum 10 ani

Intre timp am fost operat de chist pancreas in decembrie 2012, si ma simt destul de bine.Eu am avut chstul pe corp si coada pancreas.Este o boala nenorocita dar sunt optimist...

marai

acum 10 ani

Sotul meu are un chist gigant la pancreas de 17 cm ,iar doctorul nu vrea sa il opereze decat dupa 6luni ,deoarece peretele chistului nu este destul de gros,si el are dureri mari.Ma puteti ajuta cu un sfat s-au cu un medic bun?

kriss9090

acum 10 ani

peretele este deja gros.....la dimensiunea asta....este o operatie dificila si pe mine m-au flituit 3 doctori.....le-a fost frica....mai vb...de doctor....

kriss9090

acum 10 ani

suna-ma..si vorbim...0762802628...

aneta

acum 9 ani

aveti ancredere ce va sfatuiesc ancercati tratamentul de la cali-vita tratament naturist faceti o biorezonanta la copil si va fi de mare ajutor ,eu personal am urmat acest tratament si am acest chist la pancreas ,deci vreau sa va spun ca aproape antr-un an sa dat anapoi deabea se mai vede am vindecat si un chist la ficat cu acest tratament naturist medici nu sant de acord cu naturist dar ancercati sanatate multa

rodica Tabacu

acum 9 ani

Si eu am fost operata de aproape o luna tot la pancreas si mi-a scos si splina . Starea generala e buna ,dar nu sunt lamurita cu regimul alimentar am o lista ff scurta de alimente pe care le pot manca. nuam voie grasimi ,paine ,dulciuri ,cartofi carne rosie(pe care oricum nu o mancam nici inainte) ,legume doar cateva si fructe la fel Totul fiert sinimic crud. Ce regim ati folosit cum va simtiti aacum?

valii

acum 7 ani

Am un chist la coada pancreasului de 5 cm SI nu stiu CE e de facut

Utilizator11569265971

acum 4 ani

Buna seara. As dori sa va adresez o întrebare. Am probleme cu pancreasul de cîteva zile, adică mă supără rău în ultima vreme. De cîte ori manînc mă balonez si am dureri. Si as dori sa îmi spuneți ce trebuie să fac? Cu ce sa mă alimentez? Dați va rog frumos un sfat.

PATRI10

acum un an

Buna seara!
Si tatălui meu i s-a găsit un chist coada pancreas la un control de rutina ecografic cu diam. 3/2 cm.
Pt siguranță a făcut și markerii tumorali care au ieșit ok. El se simte ok , nu are niciun simptom dar pe mine ma îngrijorează acest chist. Cum a evoluat la voi? Ați făcut și alte investigații? Ma bate gandul sa ii fac și un rmn. Doctorul a zis sa repete din noi ecografia peste 6 luni sa vedem evoluția dacă creste.