Buna ziua de 3 zile ma doare buta

Afectiunile pancreasului

Postata de FLEVI cu 11 ani in urma.

Buna ziua tuturor de 3 zile ma dore burta deasupra buricului am luat brufen dar mia ameliorat durerea timp de 3-4 ore, obosesc rapid durerea se amelioreaza cand stau pe scaun doar atunci . Ma simt slabit o singura data am avut senzatia cum ca mir veni sa vomit. Va rog mult ajutatima multimec

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este recomandat sa efectuati un consult de medicina interna pentru a exclude o afectiune biliara sau gastrointestinala ( ecografia abdominala , un set uzual de analize ajuta la conturarea diagnosticului).