viermisori mici negri din gura

Afectiunile cavitatii bucale

Postata de MembruMobileApp150330210426877 cu 8 ani in urma.

buna,
in timp ce ma spalam pe dinti am observat in chiuveta un viermisor negru care se misca. m-am speriat.. nu am mai auzit asa ceva. la urmatoarea spalare pe dinti in aceeasi zi am fost atenta si din nou a cazut unul. mentionez ca am nascut recent si nu sunt prea ok sa pot merge la medicul de familie. ma poate ajuta cineva cu un sfat? multumesc

Raspunsuri (3)

geanyna89

acum 8 ani

Buna ziua!Parerea mea este ca ar trebui sa consultati de urgenta un medic stomatolog,va recomand cu caldura sa mergeti la doamna Andra Custura,acolo merg si eu de vreun an si sunt multumita,intre timp mi-am extras o masea si mi-am pus o coroana din zirconiu.Sunt mai mult ca sigura si sunt sigura ca va va ajuta si aveti grija sa nu luati medicamente dupa ureche,va puteti agrava starea.Sanatate!

miki.ivan

acum 8 ani

In cazul dumneavoastra este chiar mai mult decat recomandat un consult la medicul specialist.La fel ca si doamna,am fost la cabinetul doamnei doctor Andra Custura si nu am mai avut probleme cu dantura.Cel mai bine pentru sanatatea dumneavoastra este sa va programati la un consult deoarece problema poate fi mult mai complexa.O zi buna!

carmen436

acum 4 ani

Buna ziua! Îmi spuneti și mie ce s-a întâmplat atunci, va rog? Tocmai mi s-a întâmplat și mie același lucru și nu stiu ce sa fac.