venele de sub limba sunt inflamate si foarte vineti

Afectiunile cavitatii bucale

Postata de andym1 cu 13 ani in urma.

Buna seara, am si eu o intrebare la dumneavoastra. Am o bunica in varsta de 87 de ani careia i s-au invinetit venele de sub limba si din cate zice ea, i s-a umflat putin si limba. Are dureri din aceasta cauza. Ce-mi recomandati? Va multumesc mult. Stima.

Raspunsuri (8)

andym1

acum 13 ani

Chiar ar fi necesar asa ceva? Nu se poate diagnostica? Sa putem afla ce are, concret? Multumesc.

Iuli

acum 13 ani

Ba se poate diagnostica, mergeti la un medic!

andym1

acum 13 ani

Iuli, cunosti vreun medicament? Are dureri tot mai mari pe zi ce trece si i s-a umflat limba. La ce medic ar trebuii sa merg? Dermatolog?

Iuli

acum 13 ani

Of Doamne, pare a fi ceva mai grav. Mergeti la un medic de BUCO-MAXILO-FACIAL! Gasiti la Bucuresti, nu stiu in rest. In nici un caz dermatolog. Da-i ceva usor, anti-durere, dar mergi cat mai repede cu bunica la medic, chiar in urgenta! Daca nu gasesti buco-maxilo, macar la ORL.

andym1

acum 13 ani

Multumesc multtttttt!

Ionescu

acum 13 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

Iuli

acum 13 ani

Sorin: de ce nu spui aici? E vreun secret?

popescu ion

acum 13 ani

IULI ZI MI SI MIE DE CE NU POT EU SA MA C...AC CA VAD CA LE STII TU PE TOATE ISTETULE