urgent!!!

Afectiunile cavitatii bucale

Postata de angelica81 cu 12 ani in urma.

Am observat la baza limbii niste "umflaturi",nu stiu cum sale numesc si daca sunt normale,nu am febra,nu dureri in gat,doar un usor discomfort la nivelul limbii.precizez ca sunt sub tratament cu ENBREL(ETANERCEPT).Sunt afte sau altceva?Momentan sunt in vacanta si nu pot merge la medic.Va multumesc anticipat

Raspunsuri (1)

Medic Epuran

acum 12 ani

Acele "umflaturi" menţionate de d-vs nu pot fi în nici un caz normale, ci se datorează cel mai probabil tratamentului urmat (acest medicament Enbrel, prezintă multe reacţii adverse). Ar trebui consultat medicul care v-a prescris acest medicament şi urmărit dacă întreruperea Enbrelului are ca urmare dispariţia acestor "umflaturi"