unde sa mai merg ?

Afectiunile cavitatii bucale

Postata de maria-mirela81135 cu 9 ani in urma.

Buna ziua,
Sunt disperata , nu stiu la ce medic sa mai merg . De la curent cred m-a junghiat pometele si obrazul stang-si osul si pielea. Am dat cu o crema chinezeasca pe nas si in jurul ochiului si pe ochi . Raceala mi-a trecut , mai am putine mucozitati dimineata , dar am ochiul umflat si ploapa de sus si jos , ma inteapa pometele in continuare , ma inteapa ochiul si in fata si in spatele ochiului . La ORL mi-a spus ca e nevralgie , dar nu ma doare capul .. Am luat antiinflamatoare 7 zile , mydocalm ..degeaba . Am facut SAF si este ok, am scos o masea crezand ca e de la ea , acum iau si antibiotic, degeaba.
Ochiul este tot umflat si ma inteapa , pometele ma jungie , in jurul ochiului este formata o cearcana mare maro , ce se accentueaza noaptea.
Si ce ma sperie ff tare ca de o spatamana transpir noaptea ff mult , ma schimb de 2 ori .
M-am programat la tomograf la ochi.
Unde sa mai merg ca sunt disperata ?
Sa fac tomograf la cap , sa merg la neurolog?

Raspunsuri (1)

maria-mirela81135

acum 9 ani

Revin cu o completare :
Inainte de toate aceste proble am avut un tratament de 15 zile cu seleniu si vitamina E 15 zile pentru chisturi pe glanda tiroida . Tsh-ul este bun. Sa fie o intoxicatie cu metale grele ? Folosesc de 2 ani si un antiperspirant cu o concentratie mai mare de aluminiu. De o luna si jumatate am schimbat serviciul si la o saptamana de cand m-am angajat au inceput aceste probleme. Sa fie de vina apa sau praful de vina ? Este o fabrica de mobila si mult praf de la taiat placi.
Am o stare de moleseasa , oboseala , lipsa de concentrare si ma duce cu gandul la meningita .
Va rog ajutati-ma , indrumati-ma unde sa merg ca nu mai stiu ce sa fac .