Un sfat urgent va rog

Afectiunile cavitatii bucale

Postata de geta269354 cu 12 ani in urma.

Buna ziua,Sotul meu a descoperit dimineata ca are un nodul la baza limbii intr-o parte,este usor dureros,are culoarea limbii,sesizabil doar la atingere cu mana.Ce poate fi,la ce medic tb sa mearga.Sotul meu are 31 ani nu fumeaza de 3 ani,alcool doar ocazional.As dori parerea unui medic.Va multumesc.

Raspunsuri (2)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

Ar fi bine sa apelati la un medic ORLpentru examinarea cavitatii bucale.

calina

acum 11 ani

ce ati facut cu sotul? ati mers la doctor? si eu am cam aceleasi simptome...am o umflatura in limba si azi am obs ca s-a si marit:(((sunt disperata, mi-e frica sa ma duc la doctor sa nu-mi dea cine stie ce diagnostic:(((