Un fel de urgenta

Afectiunile cavitatii bucale

Postata de Velvet22 cu 8 ani in urma.

Buna ziua. Acum catev zile mi-a aparut un fel de basicuta sub limba si una foarte mica la nivelul imbii,pe partea dreapta(o puschea). Am banuit ca poate fi de la setea din timpul noptii anterioare. Cea ica a disparut in schimb cea de sub limba se tot mareste si e destul de dureroasa daca vorbesc mai mult de 5 minute As vrea sa stiu in primul rand din ce cauza a aparut si se mareste si in aldoilea rand as vrea sa stiu daca are vreo legatura cu fumul de tigara. Multumesc

Raspunsuri (1)

Marry_Marry

acum 8 ani

Asta e stomatita si nu e nimic grav, poti sa cauti in google ce inseamna. P.S eu cind o am, amestec o lingura de soda de mancare cu un pahar de apa fiarta si racorita si fac clatituri dimineata si seara!