umflatura pe gat sub barbie

Afectiunile cavitatii bucale

Postata de gaby001 cu 10 ani in urma.

Salut azi cand m-am trezit am observat o umflatura sub barbie in partea stanga , nu ma doare nu simt nimic nu am alte afectiuni ce poate fi?

Raspunsuri (14)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Poate fi un ganglion limfatic.
Este recomandat sa consultati medicul de familie.

gaby001

acum 10 ani

Am fost la farmacie si mi sa recomandat strepsils intensiv sa il iau de 3 ori pe zi

Dumitru

acum 8 ani

In caz ca nu se iau masuri pentru vindecare, problema dispare sau se agraveaza?

Multumesc!

Carllita

acum 10 ani

Mi s-a intamplat si mie asa ceva la varsta de 12-13 ani. Mi s-a descoperit o infectie in sange (masurata prin analiza ASLO, din cate imi amintsc trebuie sa aiba valoarea in jur de 200 la adulti si 150 la copii - eu aveam 1500 ) care este de altfel foarte periculoasa. Ar trebui sa faceti niste analize

gaby001

acum 10 ani

analize la sange am facut acum 3 sapt. Mia aparaut umflatura dupace am stat in air conditionat transpirat.

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Asadar, este o adenopatie in cadrul unei infectii din sfera ORL . Dupa tratament, acest ganglion va ceda in timp. Ar fi bine sa consultati, totusi, medicul de familie sau ORL-ist.

gaby001

acum 10 ani

Exista vreo legatura intre Maseaua de minte si ganglion? Adica aparitia maselei de minte poate influenta ganglioni? Ca a inceput sa imi dea maseaua de minte in partea stanga si ganglion mi sa umflat tot in partea stanga

giovanni

acum 10 ani

ciao io de trei zile ca mi sa unflat barbia nu ma doare dar ma maninca de nu mai pot ce poate fi ca nu sevede rosu nimica cine ma poate ajuta cu un sfat multumesc

diana

acum 10 ani

mi-a aparut un nodul sub barbie si ma doare la atingere,ce poate fi?multumesc

Leonard

acum 10 ani

am fost la medicul de familie cu acelasi problema....mi-a spus ca astfel de ganglioni aparuti sub barbie poate fi o tumoare(tumorile sunt cancerigene) mentionez ca am 19 ani!
acest ganglion a aparut dupa ce am racit iar medicul mi-a recomandat doxiciclina!

este cumva posibil asa ceva? poate fi adevarat sa fie tumoare?

Daniel

acum 8 ani

Am o inflatura sub git nu ma doare la atingere deja are o saptamina si numi trece ce poate fi ? Am 14 ani

Anghel nicoleta

acum 8 ani

Si eu am o unflatura asemanatoare ma doare ingrozitor numi prea simt buzele ce poate fii ???

Utilizator21538804055

acum 5 ani

buna ziua ! am o intrebare ? imi apare si dispare , o unflatura sub barbie stanga . nu ma doare nu o simt . doar am vazut ca apare si dispare . ce poate fi ?va multumesc !

Utilizator11579289887

acum 4 ani

Am si eu tot asa am fost racita inainte si acum am opservat ca pe partea stinga supt barbie mia aparut un ganglion care nu ma doare decit daca il ating sau apas pe el ma doare cear putea fi ?