umflatura la baza limbii

Afectiunile cavitatii bucale

Postata de Ioana26139422 cu 11 ani in urma.

Buna seara!

Cam de o luna de zile am la baza limbii, pe partea dreapta, o umflatura destul de mare. Sunt zile cand aceasta ma deranjeaza si simt ca am tot timpul ceva in gat si nu pot sa inghit, dar sunt si zile in care nici nu o simt. Nu ma doare, nu este sub forma de basica. Arata la fel ca limba la culoare si aspect, sub forma si marimea unui bob de fasole. Ce as putea sa fac sa imi treaca si ce ar putea fi? Multumesc!

Raspunsuri (2)

ioana

acum 10 ani

Si eu am acum aceeasi chestie, am fost la ORL, mi s-a spus ca este un chist la baza limbii... ca nu este malign. va trebui sa mai fac analize. pana la urma cum ai rezolvat?

Multumesc,

milu

acum 10 ani

si eu am un chist la baza limbii.Cum ai rezolvat Ioana ?