Umflatura buza inferioara

Afectiunile cavitatii bucale

Postata de Blumixgirl cu 10 ani in urma.

Buna dimineata! In aceasta noapte am simtit o mica amorteala a buzei inferioare la care nu am dat importanta foarte mare. Insa azi dimineata am vazut ca de fapt este o umflatura foarte mare in partea stanga a buzei inferioare. Nu este herpes,e pur si simplu umflat...nu am nimic la gingie,deci e strict ceva la buza. Poate sa fie ceva de la alimentatie,o alergie? E nevoie sa ma vada un doctor sau poate trece cu comprese cu ceai de musetel? Astept un raspuns va rog,

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Da, poate fi vorba de o reactie alergica. Ar fi bine sa consultati medicul de familie.

Utilizator21529702621

acum 5 ani

buna seara , si eu patesc de ceva vreme aceleasi situatii . ma sperie , nu inteleg dece , instantaneu , in doar cateva secunde , ma trezesc fie cu buza de sus umflata , fie obrazul se intareste si se umfla , fie barba . oricum , asta se intampla f des in ultima vreme , cam de vreo 2 ori intr"o luna . poate cineva sa"mi spuna dece mi se intampla asa ceva , care ar putea fi cauza ? mutumesc