secretie in gura

Afectiunile cavitatii bucale

Postata de costel103 cu 12 ani in urma.

Buna ziua! Ma numesc Vechiu, am 36 de ani si am urmatoarea problema de sanatate; de circa 10-15 ani ma trezesc in fiecare dimineata cu o secretie (vascoasa) in gat si gura lipita pe cerul gurii. nu ma doare capul, numai ca exista acest discomfort. Cateodata ma trezesc noaptea si scuip si dupa aceea beau niste apa. In timpul zilei cateodata simt cum imi coboara aceasta secretie in gat si tind sa o inghit. In periooada in care mia aparut aceasta boala, am mers la un medic ORL si mia zis sa stau linistit ca nu este asa grav. A inceput sa ma ingrijoreje situatia! Ce credeti ca am? Ce ar trebuii sa fac? Va multumesc!

Raspunsuri (5)

Medic Epuran

acum 12 ani

Cel mai probabil este vorba de o afecţiune ORL precum rinită sau sinuzită posibil de natură alergică (afecţiuni tratabile, chiar dacă nu întotdeauna vindecabile)

victoras

acum 12 ani

Am avut si eu cindva asemenea manifestari si dupa un consult ORL ,din cind in cind folosesc Nasonex cam 2 pufuri de 3 ori pe zi pt. a-mi dezinfecta sinusurile.Dupa administrare vei vedea ca secretia nu va mai fi atit de abundenta si nici atit de viscoasa.Sanatate !!!

costel103

acum 12 ani

cat timp ati avut aceste manifestari! multumesc!

victoras

acum 12 ani

Cateva luni chiar.Daca nu dezinfectezi sinusurile e posibil ca secretia sa devina permanenta si e de rau fiindca iti poti infecta sinusurile iar in timp poti chiar sa iti pierzi simtul mirosului. Nu dispera si foloseste cu incredere produsul respectiv!!! SANATATE!!!

tuditudose

acum 10 ani

poate fi deviatie de sept :-??