se vede ceva pe gat in jos

Afectiunile cavitatii bucale

Postata de Ank009 cu 11 ani in urma.

buna tuturor ... am o problema de ceva timp , cand deschid gura larg deschis se vede in jos p gat in jos o chesti nu stiu cum sa o explic park ar fi o limba ... o imflamatie nu stiu exact ce este dar o simt mereu in gat , nu doare pot sa mananc inghit bine insa este deranjanta si atunci cand vorbesc mult ... ce ar putea fi daca ma ajuta cineva cu o idee , va multumesc mult:D

Raspunsuri (9)

ala bala

acum 11 ani

Esti sigura ca nu e omuletul ceea ce vezi? In rest singurul meu sfat este sa nu vorbesti atat de mult, daca doar atunci te deranjeaza :P

ehhhh

acum 11 ani

Ceea ce descri nu pare a fi o problema, insa pt linistea ta fa un consult la orl, e gratuit cu bilet de trimitere de la medicul de familie.

Lia

acum 11 ani

Nu neglija problema, mergi la control orl.
Si chiar daca nu ai ceva grav, ceea ce simti este un semn ca trebuie sa ai grija de git, poate fi o zona sensibila si de aceea:
fara tigara, bauturi carbogazoase, evita substantele iritante (lacuri, vopsele, acetona) , condimente iritante(piper, ardei iute), alcool, nu consuma alimente fierbinti, dar nici direct de la frigider, temperatura moderata este cea mai buna, nu sta in curent sau in aer prea uscat si sa ai mereu miere si lamiie- au efect bun si separat, dar mai ales impreuna.

bassmafya17

acum 11 ani

la fel am si eu,nu stiu ce ar putea fi,daca ai rezolvat problema,imi poti spune si mie,ca imi fac tot felul de ganduri la ce ar putea fi.
mail : [email protected]

multumesc

Adrian

acum 10 ani

Aceeasi problema am si eu . Am fost la medic mio dat nush ce tub de inhalat pe gura ; mai rau mii so umflat ziceti-mi si mie ce as putea lua sami treaca . Mulumesc

Mihai

acum 9 ani

din ce spuneti voi , pare a fi candida albicans

monica

acum 9 ani

ceea ce vezi u este glosita

monica

acum 9 ani

http://prntscr.com/59hizs

Utilizator11607447226

acum 3 ani

Aia e epiglotă. La unii e mai vizibilă, la altii mai puţin.