Saliva abundenta

Afectiunile cavitatii bucale Salivatie excesiva

Postata de sara777 cu 10 ani in urma.

Buna ziua,
va rog f mult sa ma ajutati in aceasta problema si anume :
Tatal meu este f ingrijorat pt ca de cateva luni are o saliva cam abundenta care da un disconfort continuu.Indiferent de pozitie a corpului,saliva este excesiva si trebuie mereu sa inghita,sa tuseasca pt ca sa nu o ia pe partea cealalta...cum se mai spune.Va rog f mult sa-mi spuneti de la ce anume devine saliva abundenta si ce se poate face.Tin sa va mentionez ca locuieste in provincie si este in varsta si nu are pe cine intreba.Mii de multumiri!

Raspunsuri (1)

hipersalivatie

acum 8 ani

Buna ziua,am citit postarea ta legat de tatal tau cu hipersalivatia.Si-a revenit sau inca are hipersalivatie?