Salivă spumoasă și lipicioasă

Afectiunile cavitatii bucale

Postata de Roxana00 cu 10 ani in urma.

Bună ziua,
De 2 zile am o salivă spumoasă și lipicioasă. Menționez problemele de sănătate: sindromul colonului iritabil, fierea malformată, polipi nazali (posibil și pe corzile vocale, sunt destul de răgușită). Tot de doua zile am niște arsuri în capul pieptului asociate cu durere (presiune). Recunosc că am făcut exces de limonadă săptămâna aceasta, am băut câte o cană în fiecare seară.
Ce credeți că poate fi?

Raspunsuri (3)

Dr. Mircea Zlotea

acum 10 ani

Pare a fi o gastrita, posibil un acuta. Este bine sa va vada un medic gastroenterolog. Pana atunci consumati suficienta apa. Evitati stresul, nu consumati alimente picante, prajite, alimente gen fast-food, alcool, tigari si cafea. Dormiti cu capul ridicat si sa consumati fructe proaspete (fara citrice), legume cu frunze verzi.

Roxana00

acum 10 ani

Mănânc foarte sănătos.. Și-a revenit saliva de la sine, am avut gastrită în copilărie. Mulțumesc pentru răspuns.

Roxana00

acum 10 ani

Acum mă confrunt cu altă problemă, am câte un punct alb în gât, posibil pe amigdale, unul în stânga, altul în dreapta, nu știu ce ar putea fi.