Respiratie urata! ajutor!

Afectiunile cavitatii bucale

Postata de Deiiut cu 8 ani in urma.

Buna. De cand ma stiu am respiratie urat mirositoare..la inceput nu am dat importanta crezand ca e ceva trecator,cu cat am crescut am inceput sa fiu foarte frustrata de acest lucru ,sufar foarte mult. Probleme cu dantura nu am,analiza pentru helycobacter am facut si a iesit negativ,maine am programare la gastro dar nu cred ca o sa rezolv mare lucru. Am tot citit pe diferite forum.uri si sunt zeci de persoane ca mine..care nu au gasit solutionare..vreau ceva concret va rog! Ajutor!!

Raspunsuri (1)

Mirna

acum 8 ani

Mai poate fi de la constipatie si/sau paraziti intestinali. Fa-ti o analiza pt paraziti. Dieta e importanta si ea, mai putine alimente procesate si mai multe cruditati. Poti folosi si ata dentara si periutele interdentare foarte subtiri pt maselele din spate la care nu ajungi cu ata. Iti spun din experienta, multe resturi cu miros fetid ies de acolo.