Rana sub limba,la baza

Afectiunile cavitatii bucale

Postata de Anonim198 cu 10 ani in urma.

Buna seara.Am 18 ani si am facut sex oral pentru prima data in viata cu prietena mea(care este virgina).Pe moment nu a fost nici o problema,totul ok. Dimineata cand m-am trezit,am simtit ca ma jeneaza ceva sub limba,m-am uitat si se pare ca este ceva alb,nu stiu cum sa explic.Nu ma doare cand misc maxilarul,cand mestec sau cand inghit,doare doar daca intind limba prea mult sau o fortez.Am cautat pe internet dar nu gasesc nimic asemanator.Sa-mi fi fortat limba prea tare? Uitati 2 poze cu problema :
http://prntscr.com/21o2f9
http://prntscr.com/21o2o9

Multumesc anticipat.

Raspunsuri (7)

Alex

acum 10 ani

Am patit si eu asta la fel ca tine, ai aflat ce e, a trecut de la sine sau ai ajuns la doctor?

Alin

acum 10 ani

Am aceiasi problema.Ce poate fi ? Sau mai bine zis ce trebuie sa fac pentru a scapa de ea ?

Bogdan

acum 9 ani

Salut asta am patit si eu va rog toti care vad asta sa nu le fie rusine sa raspunda nu e o rusine chiar deloc va rog raspundeti toti

Madalin

acum 8 ani

Am atit si eu :/ Ieri seara mi sa intamplat sa simt turerea

Amanda

acum 8 ani

Aceeasi chestie o am si eu . Vă rog cum pot să o tratez. Este grav sau?

MembruMobileApp150330210427699

acum 7 ani

Nu sunt medic dar cu siguranta este vb de candidoza bucala - se transmite. Se face o analiza de exsudat faringian si la acea analiza se vede daca e candida sau altcv. Faceti fara griji analiza pentru ca aceasta candidoza se poate dezvolta si de la antibiotice, deci sa nu va fie rusine de parinti. Plus ca aproape orice boala se poate transmite prin sarut frantuzesc. Multa sanatate!

MembruMobileApp150330210427699

acum 7 ani

Pana ajungeti la analiza si eventual un tratatment puteti face gargara cu bicarbonat de sodiu si spalaturi cu infuzie de lamaita.