Probleme cu maxilarul

Afectiunile cavitatii bucale

Postata de Baaa Sunt Euu cu 12 ani in urma.

Am si eu o problema destul de grava . De ceva timp , nu mai pot mesteca NIMIC pe masele deoarece mi se inclesteaza gura si sunt obligata sa mananc pe dintii din fata . Uneori nici sa vorbesc nu pot petru ca tot asa , imi sare macilarul , si mi se inclesteaza gura ... Ce pot sa fac ? Nu mai pot sta asa ... mananc foarte putin pentru ca nu pot mesteca mancare cum trebuie . Va rog sa ma ajtati

Raspunsuri (2)

Ionescu

acum 12 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

Dr. Marin Cosmin Horatiu

acum 12 ani

Ce oare puteti face?
Ceea ce aveti dvs este o problema a articulatiei (temporo-mandibulara). Ca sa rezolvati, trebuie sa gasiti si sursa. Nu cumva dintii dvs sunt strambi, nealiniati unul cu celalalt?